Григор отпадна на четвъртфинал в Ченду

Григор Димитров беше на няколко точки от записването на юбилейна победа №300 в Тура.

Хасковлията обаче отпадна на 1/4-финалите на турнира в Ченду от категория „АТР250“. Гришо поведе със сет на Александър Бублик, но отстъпи със 7-5 7-6(9) 6-7(3), съобщава TennisKafe.com.

Бившият №3 проведе забележителна среща по отношение на ретура си, неутрализирайки най-силното оръжие на съперника в първия сет и до самия край на втория. Тогава обаче загуби равностоен тайбрек, който преобърна напълно съотношението на силите. В третия сет Димитров навакса пасив от 0-3 гейма, като спаси и мачбол в края, за да вкара развръзката в тайбрек, в който отстъпи с 6-7(3).

Победителят в двубоя ще се изправи в следващата фаза срещу Жоао Соуса или Лойд Харис.