Григор отпадна на US Open от № 68 в света

Григор ДимитровХасковският талант Григор Димитров приключи участието си в последния за годината турнир от „Големия шлем“ –  Откритото първенство на САЩ по тенис. Юношеският шампион от миналата година загуби с 6:4, 6:3 от водача в схемата на квалификациите и №68 в света Томас Белучи.

Двубоят между бразилеца и първата ни ракета продължи точно 81 минути.  По време на мача от втория кръг всеки от съперниците направи по 2 аса и допусна 2 двойни грешки – сочи статистиката.

За единствената си победа на US Open Григор спечели 8 точки за ранглистата на АТР, където сега е № 266.

Загуба днес претърпя и друга хасковска ракета – Диа Евтимова. Тя отпадна на четвъртфиналите на „десетхилядника“  в словенския град Веление след като отстъпи с 4:6, 3:6 на 16-годишната сръбкиня Александра Крунич.