Русенецът Станислав Ламбрев пак спечели хасковския крос

Станислав Ламбрев

Станислав Ламбрев спечели за пореден път ежегодния лекоатлетически крос Димитровград – Хасково. Русенецът измина разстоянието между двата града за 48 минути и 20 секунди. Така той подобри представянето си от миналата година с близо минута. Няколко секунди след него завърши Шабан Мустафа.

Тази година надпреварата бе посветена на покойния преподавател по лека атлетика и заместник – директор на Спортното училище в Хасково Ванко Дяков. Състезателите в кроса бяха разделени в няколко възрастови категории.

Кросът стартира от ДимитровградПри най-младите – до 18 години първенец стана Станимир Петков. В категорията между 40 и 50 години пръв завърши Величко Димитров, от 50 до 60 години – Джематин Кази, а при най- възрастните с първа награда бе удостоен шефът на Общински приходи Димо Маринов.

В състезанието, което е включено в празничната програма за Дните на Хасково, участваха и две представителки на нежния пол – Марина Янкова от Пловдив и Албена Георгиева.