„Мега спорт“ и „Виолена“ завършиха състезателната година с нови медали

Последното за годината състезание по спортна аеробика – национален турнир „Бъдещи звезди на аеробиката“ приключи вчера. То завърши успешно за състезателите от хасковския клуб по аеробика „Мега спорт“, които спечелиха 28 медала.

Във възрастова група 5-6 години 15 златни медала спечелиха състезателките: Йоана Шекерова, Анна Шекерова, Божидара Георгиева, Рая-Мария Никова, Дилай Мюмюн, Армина Раиф, Елена-Антоанета Чалъкова, Езги Мехмед, Николета Серафимова, Никол Колева, Аляра Елмаз, Бюшра Ремзи, Никол Мутафчиева, Никол Стоилова, Аделина Некезова.

Аеробика

Във възрастова група 7-8 години, индивидуално момичета, сребърния медал спечели Диана Тенева, а бронзовия медал – Ивайла Трендафилова. При момчетата първи се класира Кирил Стратиев. Кирил заедно с Юлиана Балтова грабнаха и златото при двойките. При тройките първи на стълбичката се качиха Никол Найденова, Анджелина Карева, Мишел Михайлова, а трети – Диана Тенева, Галина Стоянова, Ивайла Трендафилова. Златен медал за групата Диана Тенева, Галина Стоянова, Юлиана Балтова, Ивайла Трендафилова, Анастасия Начева и сребро за Никол Найденова, Анджелина Карева, Мишел Михайлова, Антония Благоева, Михаела Стоилова.

Аеробика

Във възрастова група 7-8 години, малка формация, бронза спечелиха Ясмин Мустафа и Александра Ангелова, а със злато се окичиха голямата формация – Карделен Мераджъ, Моника Манолова, Марина Димитрова, Ясмин Мустафа, Александра Ангелова.

Във възрастова група 11-14 години, малка формация, среброто спечелиха Рая Николова и Екатерина Радева, а бронза грабнаха Тея Далова и Валерия Параскова. Със злато се окичиха и голямата формация – Екатерина Радева, Рая Николова, Тея Далова, Валерия Параскова, Наталия Красенова.

Последно успешно състезание записаха и състезателите на хасковския клуб „Виолена“. Децата спечелиха 26 медала, от които 17 златни за 5 – 6-годишните, 3 за 7 – 8 г. клас А и 6 медала за всички възрастови групи в клас В. 40 състезатели от клуба участвуваха в НТ „Бъдещи звезди в аеробиката“ и всички се окичиха с медали.