Волейболистките на „Раковски“ пречупиха „Славия“ в 5-геймова драма

Волейболистките на „Раковски“ (Димитровград) за втори път през сезона победиха „Славия“, този път в София с 3:2.

Срещата от втория кръг на първия допълнителен турнир при жените беше много оспорвана. Домакините взеха първия гейм трудно с 28:26. Втората част беше за състезателките на треньора Диян Боюклиев, които я спечелиха с 25:14. Последва нова размяна на геймове с по 25:22. В тайбрека момичетата на „Раковски“ показаха повече класа и затвориха мача след 15:13.

Кристина Якимова записа 18 точки, Стиляна Чакърова добави 13, Милена Димова реализира 12, Лора Славчева – 10, Анета Петрова – 9 т.

Haskovo.info припомня, че вчера „Раковски“ загуби от „Левски“ с 0:3, а в събота играе срещу ЦСКА.