„Хасково“ не успя да пребори гостите от „Равда“

Деян Колев

Деян Колев

Футболната среща между отборите на „Хасково“ и „Равда“ завърши 0:1 в полза на гостите. В по-голямата си част играта и на двата отбора бе равностойна.

Нападателят Деян Колев направи своя повторен дебют в състава на червено- белите след като се върна в отбора след няколко години отсъствие. Блестяща игра за „Хасково“ показа и вратарят Танер Махмуд, който успя да реагира на няколко опасни удара от страна на гостите.

След почивката играта се изостри и не липсваше напрежение и в двата тима. Спорни отсъждания за нарушения на главния арбитър Христо Христов от Стара Загора вдигнаха напрежението и на терена, и извън него. Това доведе до леко разпокъсване на играта и след няколко серийни атаки от страна на гостите в 79-та минута Васил Даменлиев от „Равда“ успя да отбележи със силен изстрел единствения гол в мача.

Хасково - РавдаМеждувременно Спортно-техническата комисия при ЗС на БФС – Пловдив присъди служебна загуба на „Хасково“ за мача срещу „Левски Стара Загора“ Ягода в 10 кръг. Както Haskovo.info вече писа заради неуредени права на двама футболисти на „Марица“ Крум „Левски“ подаде жалба. Със същия протокол се спират състезателните права на Живко Желев и Иван Миненков.

В останалите срещи от групата днес „Стамболово“ победи като гост „Созопол„. „Хеброс“ Харманли загуби на собствен терен от „ИТД Гигант„, а „Димитровград“ падна от „Левски Стара Загора„.