Диа отпадна на 1/4 финала в Анталия

Диа ЕвтимоваХасковлийката Диа Евтимова не успя да се класира за полуфиналите на турнира за 10 000 долара, чийто домакин е турският курорт Анталия. В играния днес четвъртфинален мач втората ни ракета при жените, която бе поставена под № 2, загуби със 7:6, 4:6, 2:6 от италианката Евелин Мeйр.

Мачът започна добре за 22-годишната хасковлийка, която спечели първия сет и поведе във втория, но проблеми с първия сервис позволиха на нейната съперничка да обърне резултата и да измъкне втория сет, а после й крайната победа.

От януари насам 20-годишната италианка, която е № 7 в схемата в Анталия и № 332 в света, има две титли от турнири с награден фонд 10 000 долара. Това бе втората й победа над Диа след турнира в Подгорица с награден фонд 25 000 долара миналата година.

Хасковлийката спечели в Анталия 4 точки за ранглистата на WTA, където сега е 270-та