Хасково загуби от „Марица“, първа точка за Горски извор в Трета лига

Футболистите на ОФК „Хасково“ загубиха първото си домакинство за сезона в Трета лига.

Хасковлии отстъпиха на фаворита „Марица“ (Пловдив) с 0:1. Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, което завърши без отбелязан гол. Домакините имаха своите положения, отлични спасявания направи и вратарят Михаил Михайлов. През втората част обаче по-опитният отбор успя да отбележи и да спечели мача.

В среща от същия втори кръг „Извор“ (Горски извор) завърши 0:0 като домакин на „Спартак“ (Пловдив). Това е първа точка за тима от димитровградското село, който за пръв път играе в третото ниво на българския футбол. Димитровград загуби при гостуването си на „Черноморец“ (Бургас) с 0:2.

В следващия кръг на 22 август Хасково гостува на „Верея“ (Стара Загора), Димитровград приема Карнобат, а „Извор“ играе в Казанлък срещу „Розова долина“.