Куп медали за хасковската аеробика на държавното първенство

Много медали спечелиха хасковските клубове по спортна аеробика „Мега спорт“ и „Виолена“ на Държавното първенство в София. Това беше и първото състезание от началото на епидемията от коронавирус.

Състезателите на „Мега спорт“ спечелиха 15 медала. 10 златни отличия в най-малката възрастова група 5-6 годишни заслужиха Велена Господинова, Вивиан Димова, Симона Лозева, Елиф Хашим, Божидара Георгиева, Анита Братанова, Ива Христова, Пламена Петрова, Никол Дечева, Жулиета Илиева.

Аеробика

Във възрастова група 7-8 годишни, малка формация, злато спечелиха Ясмин Мустафа и Александра Ангелова, сребро за Никол Мутафчиева и Гергана Гогова и бронз за Марина Димитрова и Бюшра Ремзи.

В същата възрастова група при голяма формация отново златен медал за Ясмин Мустафа, Александра Ангелова, Бюшра Ремзи, Марина Димитрова и Аляра Елмаз.

Във възрастова група 9-10 годишни, малка формация, със злато се окичиха и Велислава Мазгалова, Ивайла Чекмакова и Петя Карамфилова.

Всички 5-6 годишни състезатели на „Виолена“ се окичиха със златни медали: Надежда Бечева, Виктория Вълчева, Александра Калинова, Джемре Стефанова, Йоана Иванова.

Аеробика

При 7-8 г, МФ Валерия Иванова и Сияна Тасманлиева заеха 5-то място. При 9-10 г. два медала, златен за ГФ Габриела Карева, Калин Минчев, Михаела Кориева, Мария Красимирова, Виктория Бакърджиева и сребърен за МФ Габриела Карева, Калин Минчев. Малката формация на Михаела Кориева и Николета Василева остана 4-та, а Рая Димитрова и Мария Петева останаха 7-ми.

При 11-14 г. три медала, два златни за МФ Ивайла и Даниела Георгиеви и ГФ Ивайла и Даниела Георгиеви, Криста Райчева, Виктория Димитрова, Зорница Дойчева, и един сребърен за МФ Виктория Димитрова, Зорница Дойчева, Виктория Бакърджиева. Малката формация на дебютантката Мариета Генчева и Велина Илиева се класираха 6-ти.

При 15-19 г., един златен за МФ Йоана Митева, Криста Райчева. При ДОП за мъже и жени – 4-то място за Лиляна Димитрова, Симона Иванова, Стела Божинова, Рени Ганева и Никол Стоименова.

След седмица е Държавното първенство за всички възрастови групи от Клас „А“ и мъже и жени в Пловдив.