Купа и дъжд от медали за „АидаНет Вадо-рю“ в Монтана

Каратистите11 медала и приз за комплексен първенец спечелиха състезателите на хасковския карате клуб „АидаНет Вадо-рю“ от петото издание на Национална купа „Компас“. Турнирът за юноши и девойки старша възраст и младежи се проведе през уикенда в Монтана с участието на 131 каратисти от 22  клуба.

„Изключително сме доволни от представянето на шестимата ни възпитаници, които завоюваха 4 златни, 3 сребърни и 4 бронзови медала, както и купа „Компас“ за комплексен първенец“ – коментира за Haskovo.info треньорът в клуба Адриана Ривова.

Шампиони в индивидуалната надпревара на кумите станаха Егемен Себрест/ 57 кг/ и Деница Павлова /48 кг/, а Златка Куртева бе без конкуренция на „ката“. В същата дисциплина Тенчо Тенев и братята Егемен и Фариз Сербест донесоха четвърто злато за своя клуб в отборната надпревара при младежите. На крачка от най-високото отличие в Монтана останаха Златка Куртева, Деница Павлова и Силвия Вангелова, които се наредиха втори на „ката“ при девойките.

Още 2 сребърни и 4 бронзови медала грабнаха в индивидуалната надпревара  братя Сербест, Тенчо Тенев и Деница Павлова, което донесе на „АидаНет Вадо-рю“ купата за комплексен победител в турнира за четвърти пореден път.