9-годишен дебютира с титла по карате киокушинкай

ДимитърТретокласникът от хасковското СОУ „П. Хилендарски“ Димитър Драгота Митев стана републикански шампион по карате киокушинкай за деца до 10 години в категория 28 кг.

Състезанието се проведе в края на април в столичната зала „Фестивална“ с участието на над 150 деца от цялата страна.

На финала възпитаникът на хасковския карате клуб „Мълния“ победи представителя на една от най-силните школи в страната – СККК „Тракия“ Пловдив.

ДимитърЗа отличното си представяне 9-годишният Митко бе награден със златен медал и купа. Той спечели единственото отличие за Хасково от републиканското първенство.

Любопитното е, че това бе първото участие в състезание на малкия шампион, който тренира от 1 година под ръководството на треньора Деян Колев

С отличия от шампионата си тръгнаха и представителите на димитровградската школа по киокушинкай.