Димитровград спечели дербито с Хасково, „Извор“ падна от лидера

Футболистите на Димитровград спечелиха регионалното дерби срещу Хасково с 2:0 в среща от 14-я кръг на Трета лига, играна на димитровградския стадион „Миньор“. Головете вкараха Ахмед Осман преди почивката и Цанко Бисеров през второто полувреме.

„Извор“ (Горски извор) загуби тежкото си гостуване на лидера във временното класиране „Черноморец“ (Бургас) с 1:2. Така с мач по-малко Димитровград излезе шести във временното класиране с актив от 23 точки, „Извор“ е 12-ти с 16 точки, а Хасково е на 15 място с 11 точки.

Футбол

В следващия кръг на 14 ноември от 14:30 часа Хасково посреща силния тим на „Загорец“ (Нова Загора), „Извор“ домакинства на Карнобат, а Димитровград гостува на „Атлетик“ (Куклен).

Снимки: Христо Тотев