Хасковлия четвърти на Световното по аеробика

Тодор Николов

С четвърто място се завърна дебютантът Тодор Николов от „Мега спорт“ от световното първенство по аеробна гимнастика във френския град Родес, похвали се неговата треньорка Мартина Маринова. Тодор и останалите възпитаници на хасковския клуб се състезаваха във възрастовата група 12-14 години.

Съотборничката му Минна Ангелова се класира 8-ма. „Едно спъване на финала я лиши от медал, тъй като на квалификациите тя бе трета“, коментира Маринова.

На двойки Тодор и Минна са 5-ти в света. На тройки местният клуб бе представен от Габриела Черкезова, Мария Ленкова и Тодор Николов, които завършиха 12-ти.

„Това за нас бе първото световно първенство. На следващото всички ще са с медали“, категорична бе треньорката на „Мега спорт“.