Хасково

Григор на четвъртфинал в Женева, Диа доиграва в Ню Йорк

Григор ДимитровС поредна победа ни зарадва днес хасковският талант Григор Димитров. Първата ни ракета при мъжете се класира за четвъртфиналите на чалънджъра в Женева с награден фонд 30 000 евро.

В мач от втория кръг на основната схема, продължил час и половина, 19-годишният ни тенисист отстрани с 6:3,7:5 словака Павол Червенак /№ 270 в света/. Григор спечели 15 точки за ранглистата на ATP, където от понеделник заема рекордното за него 245-то място.

Все още не е ясен съперникът на хасковлията в битката за полуфиналите в петък. Това ще бъде победителят от двубоя между 27-годишния французин Огюстен Жонсе /№278/ и 22-годишния му сънародник Лоран Роше /№284/.

Междувременно дъждът над Ню Йорк прекъсна мача на хасковлийката Диа Евтимова срещу първата поставена в схемата на квалификациите на US Open Акгул Аманмурадова от Узбекистан при 3:1 за съперничката й. Срещата бе отложена и трябва да бъде доиграна тази вечер на четвърти корт в гигантския комплекс „Флашинг Медоус“. Диа /№197/ обаче няма особени шансове в дебюта си на турнир от Големия шлем срещу близо двуметровата узбекистанка, която е № 77 в женската ранглиста и напоследък демонстрира суперформа и мощна игра на корта.