Шампионска титла за Хасково от държавното по спортно ориентиране

Шампионска титла спечелиха момчетата от хасковския клуб „Компас 1994“ с председател Тодор Стратиев в щафетното бягане в групата на 12-годишните в надпревара с 23 отбора в третия ден от Държавното първенство по спортно ориентиране в град Баня.

Момчетата бяха в състав Христо Димов – първи пост, Даниел Йорданов – втори пост и Никола Делчев – трети пост. Девойките Дияна Янева, Ивана Йорданова и Ванеса Бачварова спечелиха бронзовите отличия в същата дисциплина при 16-годишните.

Спортно ориентиране

В индивидуалните стартове хасковлии също се представиха добре като в първия старт в петък в спринтовата дистанция Никола Делчев са класира 5-ти, Даниел Йорданов – 10-ти при 12-годишните момчета, а Елица Ксиаопу се нареди 5-та също при 12-годишните, а Ванеса Бачварова 6-та при 14-годишните. Отлично впечатление оставиха и ветераните. Добри Топалов заслужи злато и бронз, а Росица Гаргова – бронз в средната дистанция.

В тридневните състезания участваха 655 състезатели на възраст от 11 до 80 г. от 35 клуба от страната.