4 медала за юношите и девойките на Световното по аеробика в Баку

Общо 4 медала спечелиха българските състезатели на Световното първенство по спортна аеробика за юноши и девойки в Баку. Предстои надпреварата при мъжете и жените.

Хасковлийката Борислава Иванова грабна два бронзови медала – в категория индивидуално девойки 15 – 17 години и заедно с Христо Манолов при смесените двойки. Иванова и Манолов останаха само на 50 стотни от сребърното отличие. Шампиони в тези категории станаха представителите на Русия и Румъния. В категория Групи Никол Черпокова, Радина Лулчева, Алекс Ангелова (от Хасково), Никол Драганова и Иванина Вукадинова се класираха на шесто място.

Аеробика

При 12-14 годишните Александър Мишинков зае второто място с оценка 19.200. Победител стана Артьом Куруджи с 19.450. Другият ни състезател Атанас Благоев завърши шести.

В категория Групи Мишинков, Благоев, заедно със своите партньорки Християна Златанова, Моника Джамбова и Кристина Костова също се окичиха със сребро, като допуснаха пред себе си само руската група. Смесената двойка Мишинков и Златанова останаха четвърти, на крачка от медала. Втората ни двойка Благоев и Нелиз Нури завършиха на пето място. При девойките индивидуално Кристина Костова е пета, а Християна Златанова седма.

Аеробика

Състезателите на хасковския клуб по аеробика „Мега спорт“ са Атанас Благоев, Кристина Костова и Нелиз Нури.