В последния кръг Димитровград победи „Извор“, Хасково с равенство в Казанлък

Футболистите на Димитровград спечелиха регионалното дерби с „Извор“ (Горски извор) с 1:0 в среща от последния 34 кръг на Трета лига.

Мачът се игра на димитровградския стадион „Миньор“. Първото полувреме завърши без голове. След почивката се разписа Дамян Чаушев и така донесе победата за домакините. Хасково пък завърши 0:0 като гост на силния отбор на „Розова долина“ (Казанлък).

Футбол

С днешната победа Димитровград успя да изпревари „Извор“ в крайното класиране. Димитровградчани завършиха сезона на 7 място с 47 точки, „Извор“ са 10-ти с 45 т., а Хасково е на 12-то място с 40 т.