Хасковският клуб по спортно ориентиране е трети отборно за купа „Родопея“

Хасковският клуб по спортно ориентиране „Компас 1994“ с председател Тодор Стратиев спечели третото място отборно за купа „Родопея“.

Състезанието се проведе в родопското село Буиново. В него участваха 100 състезатели от 13 клуба. За отборното класиране се взимат резултатите от трудния нощен старт и дневната средна дистанция в силно пресечения родопски терен.

Спортно ориентиране

В индивидуалното класиране отлично се представиха Елица и Енфун Ксиаопу, Христина Дюлгерова и Дияна Янева, както и ветераните Добри Топалов и Тодор Стратиев. Децата до 10 г. преминаха маркирано трасе, а от хасковския клуб участваха за пръв път и се представиха силно фамилия Кущилови и Енлон Ксиаопу, допълват от „Компас 1994“.