Таня Иванова продължава напред на турнир в Кипър

Хасковлийката Таня Иванова продължава напред на международния турнир по бадминтон в Никозия (Кипър).

На двойки жени Таня Иванова и Гергана Павлова победиха представителките на домакините Ева Катирци и Йоана Писи с 21:15, 21:16 за 32 минути. Следващите им съпернички са номер 3 в схемата Теодора Ламбрианиду и Граматула Сотириу от Гърция.

На смесени двойки Пейо Бойчинов и Таня Иванова отпаднаха във втория кръг след загуба от вторите поставени Михайло Томич и Анджела Витман (Сърбия) с 10:21, 21:14 за 20 минути.

Даниел Николов пък отпадна на четвъртфиналите на турнира по бадминтон за мъже от сериите „Чалънджър“ в Алмере (Нидерландия) с награден фонд 15 000 долара. Квалификантът Николов загуби от китаеца с канадския паспорт Сяодун Шън с 15:21, 14:21 за 31 минути. Хасковлията записа четири поредни победи от квалификациите до четвъртфиналите на турнира.