Куп медали за хасковските състезатели по аеробика от държавното първенство

Много медали спечелиха състезателите на хасковските клубове по спортна аеробика „Мега спорт“, „Ултра спорт“ и „Виолена“ на Държавното първенство за деца, юноши и девойки класове А, B и С в Пловдив.

От „Мега спорт“ участваха 41 състезатели, които спечелиха 14 медала и много призови места. В най-малката възрастова група 5 – 6 години със златни медали се окичиха Пламена Балтова, Габриела Атанасова, Мейра Йълдъз, Перин Ремзи, Мария Недева, Мариела Тодорова, Деана Василева, Катерина Желева, Моника Иванова, Ивайла Налбантова, Божидара Севова, Габриела Войникова, Йоана Талева, Виктория Сашева, Росица Димова, Никол Петрова, Михаела Цветанова, Дамла Халим, Александра Каварджиева. В индивидуалната надпревара в същата възрастова група Пламена Балтова спечели сребърен медал, а Габриела Атанасова – бронзов медал.

Медали

Във възрастова група 7 – 8 години клас Б, индивидуално момичета, първите три места бяха за състезателките от „Мега спорт“. Златен медал за Елиф Хашим, сребърен медал за Пламена Петрова и бронз за Елена-Антоанета Чалъкова. В същата възрастова група, категория малка формация, със сребро се окичиха Анита Братанова, Георгия Колева и Кайла Хашим. Те заедно с Пламена Петрова и Елиф Хашим се качиха на първо място в категория голяма формация. В по-горната възрастова група 9 – 11 години Станислава Христозова се окичи със златен медал. Много добро представяне направиха и състезателките Виктория Консулова, Жулиета Кралева, Гергана Гогова, Рая Мария Никова, Златимира Хаджикулова, Амбра-Рая Синьорини.

Във възрастова група 7-8 години клас С, категория групи, бронзов медал спечелиха Вивиан Димова, Никол Дечева, Елеонора Георгиева. При 9 – 11-годишните среброто грабнаха Мария-Магдалена Дюлгерова, Ева Георгиева, Дария Атанасова. Отлично се представиха и Ванеса Толумбаджиева, Борислава Толумбаджиева и Жулиета Илиева, доволни са от клубното ръководство.

Аеробика

Ден по-рано четирима състезателя от „Мега спорт“ извоюваха правото си за участие на Световното първенство – Мария Вълчева, Неда Запрянова, Стефани Лечева и Атанас Благоев. Клубът спечели още 15 медала и много призови места. Възрастова група 15 – 17 години, категория тройки – 3 място за Тея Далова, Тереза Желязкова, Рая Николова. Възрастова група 12 – 14 години, категория индивидуално девойки – 1 място – Мария Вълчева, категория индивидуално юноши – 1 място – Атанас Благоев, категория двойки – 1 място – Мария Вълчева, Атанас Благоев, категория тройки – 2 място – Стефани Лечева, Неда Запрянова, Мария Вълчева, категория групи – 1 място – Стефани Лечева, Неда Запрянова, Мария Вълчева, Марина Тандова (АМД), Теодора Рибарова (АМД).

При възрастова група 9 – 11 години, категория индивидуално девойки – 2 място за Магдалена Хаджиева, 3 място за Михаела Стоилова, категория индивидуално юноши – 1 място – Кирил Стратиев, категория двойки – 1 място – Кирил Стратиев, Юлиана Балтова, категория тройки – 1 място за Габриела Колева, Галина Стоянова, Ивайла Трендафилова и 3 място за Дия Параскова, Магдалена Хаджиева, Анастасия Начева, категория групи – 1 място за Дия Параскова, Магдалена Хаджиева, Анастасия Начева, Антония Благоева, Михаела Стоилова и 3 място за Кирил Стратиев, Юлиана Балтова, Габриела Колева, Галина Стоянова, Ивайла Трендафилова.

Във възрастова група 7 – 8 години, категория групи – 2 място за Белослава Несторова, Яна Господинова, Мирослава Митева, Виктория Асенова, Анджела Чиликова. Много добро представяне и за Карделен Мераджъ, Аделина Некезова, Никол Стоилова, Изабел Вълканова и Наталия Красенова.

Медали

От треньорския щаб на „Ултра спорт“ също са доволни от представянето на всички деца. Златен медал индивидуално момичета 9 – 11 г. спечели Диана Тенева, а сребърен медал индивидуално юноши – Георги Иванов.

На тройка 12 – 14 г. Петя Карамфилова, (Христина Везева, Габриела Тодорова от КА ВИОЛЕНА) взеха бронзов медал. Групи 12 – 14 г. Дария Русева, Велислава Мазгалова, Петя Карамфилова (Кристина Панчева ,Габриела Тодорова от КА ВИОЛЕНА ) се окичиха със сребърен медал.

Медали

В Клас Б възрастова група 9 – 11 г. индивидуално Аляра Елмаз е със сребърен медал, МФ – Марина Димитрова, Ясмин Мустафа са със сребърен медал, а бронзов медал спечели групата Аляра Елмаз, Марина Димитрова, Ясмин Мустафа, (Сияна Русева, Василена Величкова КА ВИОЛЕНА).

Аеробика

От „Виолена“ участваха 38 състезатели, като почти всички се завърнаха с медали. При 7-8 г. Индивидуално момичета Алекс Калинова спечели бронзов медал, на Тройки Алекс Калинова, Мелиса Щерева, Виктория Вълчева са със сребърен медал, а Невелина Русенова, Сияна Милева, Лора Динева – бронзов медал. При групите – Алекс Калинова, Мелиса Щерева, Невелина Русенова, Виктория Вълчева, Сияна Милева завоюваха златен медал.

При 12 – 14 г. тройки – Христина Везева, Габриела Тодорова и Петя Карамфилова (Ултраспорт) са с бронзов медал, а Кристина Панчева, Кристина Костова, Дария Русева (последните две от Ултраспорт) станаха 4-ти. При групите Габриела Тодорова, Кристина Панчева и Петя Карамфилова, Дария Русева, Велислава Мазгалова (трите от Ултраспорт) са със сребърен медал.

Във възрастовата група 15 – 17 г. на тройки – Виктория Димитрова, Ивайла и Даниела Георгиеви заеха 4-то място. При над 18-годишните на тройки – Тихомир Баротев заедно с Дарина Пашова и Антонио Папазов от АМД спечелиха златен медал.

Аеробика

Пир 5 – 6 г. клас С Индивидуално момичета – Рая Чобанова се окичи със златен медал, на групи – Рая Чобанова, Мариела Чанкова, Дерин Кемал, Ария Марем са с бронзов медал.

7 – 8 г. клас С Групи – Виктория Митева, Зорница Бисерова са с 4-то място, а Борислава Стамболова, Моника Котетерова – 5-ти. 7 – 8 г. клас Б Индивидуално момичета – Красимира Цветанова е 6-та, МФ – Микаела Божикова, Габриела Коцева – 4-то място. 9 – 11 г. клас Б ГФ – Сиана Русева, Василена Величкова и Аляра Елмаз, Марина Димитрова, Ясмин Мустафа (трите от Ултраспорт) – бронзов медал. Достойно се представиха и Ърмак Кемал, Рая Вълкова, Ана Андонова, Даяна Хубенова, Ива Христова които останаха 4-ти.

При 12 – 14 г. клас Б Индивидуално девойки – Зорница Дойчева – златен медал, Велина Илиева – бронзов медал, Индивидуално юноши – Калин Минчев – златен медал, МФ – Ади Сапунджиева, Николета Василева – бронзов медал, ГФ – Зорница Дойчева, Велина Илиева, Ади Сапунджиева, Николета Василева, Габриела Карева – златен медал.