Сестри Стоеви спечелиха трета европейска титла

Габриела и Стефани Стоеви спечелиха титлата на двойки жени на Европейското първенство по бадминтон в испанската столица Мадрид, съобщават от федерацията.

Поставените под номер 1️ българки победиха на финала четвъртите в схемата германки Линда Ефлер и Изабел Лохау с 21:14, 21:10 за 35 минути. Хасковлийките поведоха в първия гейм, но съперничките им изравниха 14:14. След това обаче Габриела и Стефани направиха серия от 7:0 и затвориха частта. Във втория гейм българките взеха аванс от 13:6 и след 21:10 стигнаха до крайния успех.

За сестрите това е трета европейска титла след 2018 и 2021 година.