„Хасково“ с отборна титла по тенис до 16 години

КласиранеЮношите на тенис клуб „Хасково“ триумфираха със  златните медали на държавното отборно първенство до 16 години, чийто домакин бе Плевен. На финала днес те се наложиха над тима на „Лозенец 2000“ с общ резултат 2:0 победи.

Герой за отбора на „Хасково“ стана Станислав Ников, който успя да обърне мача срещу първата ракета на „Лозенец 2000“ Давид Думанов като спечели 12 поредни гейма. След загубен първи сет и 5:1 за съперника му във втория, Ников се мобилизира и поведе със 7:5, а в решителната трета част не даде и гейм на Думанов – 6:0 и победа за „Хасково“. Това обезмисли необходимостта от трети мач между двата тима, тъй като отборът от „Кенана“ се наложи и в първата среща срещу софийския клуб.

Бронзовите медали станаха притежание на тенисистите от столичния „Левски“, които вчера „Хасково“ би с 2:0 срещи. Със същия резултат девойките на „Левски“ отстраниха хасковските си съпернички, които останаха извън призовата тройка на държавното.