Хасково е на върха след драматична победа над „Хебър“

Баскетболистите на Хасково вече са лидери в класирането в ББЛ – А група.

Тази вечер хасковлии постигнаха драматична победа като гости на „Хебър“ (Пазарджик) с 90:85. Срещата премина през няколко обрата, като на полувремето резултатът беше 51:47 за Хасково, а минута и 47 секунди преди края стана 83:83. В крайна сметка хасковлии показаха по-здрави нерви и класа, за да се поздравят с успеха.

25 точки вкара Динко Христов, Ивайло Тонев добави 23 т, Тихомир Желев реализира 22 т., а капитанът Виктор Колянов завърши с 16 т.

В следващия кръг на 11 декември в Пловдив състезателите на треньора Янко Желев ще играят срещу „Вихър“ (Айтос), който е на трето място в класирането.