Хасково

Шабан Мустафа първи на лекоатлетическия крос „Ванко Дяков“

Лекоатлетически крос

Победителят

46,07 минути бяха необходими на Шабан Мустафа от Нова Загора да пробяга разстоянието от Димитровград до Хасково. Това стана тази сутрин по време на традиционния лекоатлетически крос „Ванко Дяков“. С постигнатото време 33-годишният състезател зае първото място при мъжете от 18 до 40 години. Разстоянието от около 15 километра е пробягал със средна скорост около 20 км/час.

В лекоатлетическия крос участие взеха 42-ма състезатели. 40 от тях финишираха.

При юношите най-бърз бе Есмерал Хасан, а при девойките – Моника Христова.

Лекоатлетически кросПри жените от 18 до 35 години най-бърза бе Румяна Пановска. С най-добро време пробяга разстоянието Димитровград – Хасково Красимира Георгиева, която се състезава в категория жени 35-50 години.

При мъжете от 40 – 50 години призът отиде при Величко Иванов.

Серьожа Кючуков от Димитровград пък спечели купата в категория 50-60 години. В категория над 60 години състезателите бяха двама. Първи стана 66-годишният Митко Иванов от Първомай.

Най-младият участник Али Осман Мустаха се класира втори при юношите.

Всички призьори получиха парични награди, а победителите в отделните категории се сдобиха и с купи.