Царски цар на ралито в клас над 2000 кубика

РалитоГеорги Пейчев с „Фиат Пунто“ бе най-бърз в клас до 1600 кубика на провелото се днес градско рали, което превърна в състезателна писта част от улиците на хасковския квартал „Орфей“. Победителят взе 12-те обиколки за 22:55 минути. Втори в най-масовия клас финишира Даниел Ковачев със „Ситроен“, а трети – Ерменко Ерменков със същата марка.

В клас до 2000 кубика софиянецът Антон Тонев с „Хонда Сивик“ даде най-добро време –  21:30 минути. След него финишираха варненецът Росен Русев и Цветан Илиев, които също бяха заложили на „Хонда“. От двамата хасковски пилоти, които стигнаха до финалите в този клас, стартира само Иван Анастасов. Неговата „Хонда“ навъртя 6 обиколки, но не успя да финишира. Повреда в колата провали и дебютанта Красимир Белчев, който изобщо не можа да тръгне.

Най-оспорвана бе битката в клас над 2000 кубика, където се състезаваха асовете Илия Царски, Румен Дунев и миналогодишният победител Константин Маршавелов. Пръв пресече финалната права Илия Царски, който навъртя 10-те обиколки за 15:51 минути. Маршавелов финишира втори секунди след него, а Дунев, който накрая изостана заради проблем с автомобила си, се класира трети с 16:09 минути. Той обаче регистрира най-бързата обиколка в своя клас – 1:32 минути.