Хасково спечели дербито срещу „Хебър“ пред многобройните си фенове

Баскетболистите на Хасково спечелиха дербито срещу „Хебър“ (Пазарджик) в ББЛ – А група с 91:83.

Срещата в спортна зала „Дружба“ предложи качествен баскетбол за радост на многобройните фенове на домакините, според които имаше и спорни отсъждания на реферите. На полувремето преднината на Хасково беше 54:43.

БаскетболСлед почивката гостите постигнаха обрат. След 23:10 в третата четвърт резултатът стана 66:64 за „Хебър“. С началото на решителната четвърта част Хасково бързо направи обрат след 5:1. Мачът продължи кош за кош с чести смени на водачеството, но в края момчетата на треньора Янко Желев успяха да наложат волята си и да спечелят.

Динко Христов завърши с 31 точки, Тихомир Желев добави 29 т., Ивайло Тонев реализира 15 т., а Кристиян Желев – 11 т. „Хебър“ и Хасково са първи и втори във временното класиране с по 28 т.

В следващия кръг на 26 февруари в Пазарджик Хасково ще играе с Вихър Айтос.