Хасково продължава напред за Купата след драма с продължение

Баскетболистите на Хасково се класираха напред за Купата на ББЛ след драматична победа в четвъртфиналите в Пазарджик над „Спортист“ (Своге) със 118:115 след продължение.

На полувремето Хасково изоставаше с 45:49. След почивката хасковлии направиха обрат, като в края на третата четвърт преднината им беше 79:75. Последната част обаче започна с 8:0 за Своге, които отново излязоха напред.

Последва нов обрат в полза на момчетата на треньора Янко Желев. В самия край на мача „Спортист“ успя да изравни – 101:101.

8 секунди преди края на 5-минутното продължение от Своге изравниха за 115:115, но 2 секунди преди последния сигнал Тихомир Желев вкара и донесе победата.

Ивайло Тонев реализира 36 точки, Тихомир Желев вкара 32 т., Динко Христов завърши с 28 т., Вангел Илиев добави 13 т., Владимир Георгиев – 6 т., а капитанът Виктор Колянов – 3 т.

На 19 март от 18 часа Хасково приема в среща от първенството „Локомотив“ (Пловдив).