6 златни, 2 сребърни и 5 бронзови медала за „Мега спорт“ от турнира в Боровец

Мега спорт13 медала завоюваха състезателите на клуб по аеробика „Мега спорт“ от Национален турнир за юноши и девойки, който се проведе пред уикенда в Боровец.

Във възрастова група 7-8 години възпитаниците на Мартина Маринова спечелиха 5 медала. 1 място в индивидуалната надпревара при момчетата зае Александър Ангелов. При момичетата „Мега спорт“ си поделиха второто и третото място. Сребърният медал отиде при Борислава Иванова, а бронзът –  при Радост Андреева.

При тройките със злато се окичиха Павела Митева, Борислава Иванова и Ванина Тодорова. Бронзовото отличие бе за Радост Андреева, Александър Ангелов и Дамла Арабаджи.

Мега спорт При 9-11-годишните първи със соловото си изпълнение стана Моника Мишева. Трета в същата категория е съотборничката й Симона Благоева. При тройките „Мега спорт“ имат злато. То е за Михаела Василева, Кети Маркова и Моника Мишева. В тази категория и бронзовите медали са за хаскоския клуб. Те са за изпълнението на Росица Ванчева, Радина Бодурова и Християна Кайрякова. При групите хасковските състезателки по аеробика Християна Кайрякова, Кети Маркова, Михаела Василева, Радина Бодурова, Златина Тодева и Моника Мишева станаха втори.

Във възрастова група 12-14 години клуб по аеробика „Мега спорт“ имат един златен и един сребърен медал. Те са съответно за индивидуалното изпълнение на Дарина Пашова и за тройката Габриела Черкезова, Нина Ценова и Ива Ангелова.

Тодор Николов от „Мега спорт“ също се завърна със злато от националния турнир в Боровец. Първото място е за индивидуалното му изпълнение при 15-17-годишните.

„В момента състезателите от възрастова група 12-14 години продължават тренировките, защото заминават за международния турнир в Унгария от 21 до 23 октомври, а всички останали заслужено ще си почиват една седмица“, коментира треньорката на „Мега спорт“ Мартина Маринова.