Хасково загуби от „Ахил“ във финалната четворка за Купата

Баскетболистите на Хасково загубиха в първия си мач от финалната четворка за Купата на ББЛ във Видин.

Хасковлии отстъпиха от столичния „Ахил“ с 95:84. На полувремето софиянци водеха с 51:42. След почивката Хасково успя да изравни резултата, като мача вървеше кош за кош. В края на срещата обаче „Ахил“ дръпна в резултата и удържа победата.

Ивайло Тонев вкара 30 точки, Динко Христов завърши с 27 точки, а Вангел Илиев добави 14 т.

Вторият мач за деня е между „Миньор 2015“ и „Хебър“ (Пазарджик).

Иначе Хасково стартира плейофите в първенството на 30 април в димитровградската спортна зала „Младост“ срещу баскетболен клуб 3.6.9.