5 златни медала за „Възход“ от Открита купа по карате в Румъния

КК Възход5 златни, 2 сребърни и 4 бронзови медала завоюваха каратистите от хасковския клуб „Възход“ на ХV открита купа по карате, която се проведе в румънския град Решица.

Те се конкурираха с още 380 състезатели от Сърбия, Македония, Румъния и България.

Хасковският клуб участва с 9 състезатели.

При 6-8-годишните Николай Красенов стана първи на ката, а съотборникът му Никола Първанов – трети. Николай Анастасов спечели два златни медала – на кумите  и на ката.

КК ВъзходВенета Ангелова стана първа на ката в категория +54 килограма и ІІ на кумите. Недялко Илчев (-76 кг) пък се окичи с два бронзови меда а на ката и на кумите. В категория -57 килограма Стоян Димитров стана първи на ката и втори на кумите.

При 11-годишните Петя Василева спечели бронз на ката. Отборно Николай Красенов, Александър Иванов и Николай Анастасов станаха ІІІ на ката.

КК „Възход“ има и две отборни купи от турнира в Румъния. Те са за цялостно представяне на турнира и за третото място в комплексното класиране на ката.