Много медали за „Виолена“ от национален турнир в Пловдив

През изминалия уикенд в спортна зала „Сила“ в Пловдив приключи последното състезание от спортния календар на Съюз по аеробика за първото полугодие на 2023 г. – третото издание на НТ Купа „АМД“. В рамките на два дни при много сгъстена програма и отлична организация участваха състезатели от всички класове и възрастови групи.

Повечето от състезателите на хасковския клуб по аеробика „Виолена“ се завърнаха с медали, а на останалите не им достигнаха стотни и десети за класиране в призовите тройки.

От клас А при най-малките 7-8 г. в категория Групи Лора Динева, Рая Чобанова, Невелина Русенова, Крисия Йорданова, Сиана Милева се окичиха със златен медал, а в категория Тройки първите три със сребърен медал. Втората Тройка в състав Красимира Цветанова, Дерин Кемал, Сиана Русева останаха 4-ти. В индивидуалната надпревара Рая Чобанова и Невелина Русенова се окичиха съответно със сребърен и бронзов медал, останалите допълниха призовата 8-ца.

При 9-11 и 12-14 г. дебютантката Йоана Иванова остана без медал, а Христина Везева, Василена Величкова, Ивет Бързанова в категория Тройки останаха на пето място.

При 15-17 г. Кристина Панчева, Ивайла и Даниела Георгиеви в категория Тройки спечелиха сребърен медал.

МедалиОт клас С при 5-6 г. всички 7 малки звездички се окичиха със златни медали Ария Марем, Славина Разпопова, Дея Демирева, Йоана Ваклинова, Даная Вукова, Ивон Дормишева, Йоанна Велинова.

При 7-8 г. в категория Групи при конкуренция от 12 групи, Елионора Блогоева, Александра Димитрова спечелиха сребърен медал.

От ДП клас Б при 7-8 г. в категория МФ Йоана Делчева, Боряна Плахова, Жасмин Тонева с равна оценка с третите остаха 4-ти.

При 9-11 г. в категория МФ-ции Зорница Бисерова, Ърмак Кемал, Ана Андонова, Даяна Хубенова се класираха 4-ти.

При 12-14 г. при силна конкуренция в индивидуалните изпълнения Зорница Дойчева спечели сребърен медал медал, а Сиана Русева, която беше сред фаворитите остана 4-та. В категория ГФ
Сиана Русева, Зорница Дойчева, Велина Илиева, Габриела Карева, Николета Василева с оригинално изпълнено съчетание спечелиха безапилационно златния медал.

При всички класове, възрасти и категории имаше невероятна конкуренция, оригинални съчетания и изпълнения. Поздавления за всички медалисти от треньрския екип на Виолена, а също и за тези, които останаха без медали. Много малки допуснати грешки ги лишиха от призови класирания, доволни са от клубното ръководство.

След кратка почивка, отново всички ще бъдат в тренировъчната зала, защото предстоят много отговорни и силни състезания през второто полугодие.