Победа и загуба за хандбалистите на „Асти“ в мъжката „Б“ група

Хандбалистите на хасковския клуб „Асти 91“ изиграха две срещи от третия кръг в първенството на мъжката „Б“ група.

Хасково се състезава с юношите, като срещите се играха в Труд. Състезателите на треньорите Антоанета Тенева и Константин Костадинов загубиха първия си мач от домакините с 24:34. Срещата беше равностойна до средата на първото полувреме, след което временният лидер в класирането взе инициативата и спечели сблъсъка.

Във втория мач за деня хасковлии се наложиха над отбора на „Петър Бабев“ от Несебър с 33:26. „Асти“ доминира по време на цялата среща, като на полувремето преднината им беше 13:9. През второто полувреме несебърци отпаднаха физически и Хасково заслужено се поздрави с победата.

„Асти“ е на второ място във временното класиране на 3 точки от лидера Труд. Последният четвърти кръг е на 31 март в Несебър.