Стефани и Габриела са на четвъртфинал в Германия

Стефани и Габриела Стоеви се класираха за четвъртфиналите на силния турнир по бадминтон от сериите „World Tour Super 3️0️0️“ в Мюлхайм (Германия), съобщават от федерацията.

Той е с награден фонд 210 000 щатски долара. Надпреварата е квалификационен турнир за Олимпийските игри в Париж 2024.

Eвропейски шампионки в дисциплината двойки жени и поставени под номер 5 в схемата победиха Вивиан Ху и Лим Чиев Сиен (Малайзия) с 21:16, 21:14.

В първия гейм играта беше равностойна до 16:16, след което сестрите направиха серия от пет поредни точки и поведоха в резултата. Във втората част хасковлийките доминираха и след 21:14 затвориха мача след 37 минути на корта.

В спор за място на полуфиналите Стефани и Габриела излизат днес срещу представителките на Хонконг Нга Тин Еюн и Пюй Лам Еюн, които са под номер 1️ в схемата.