Сестри Стоеви си гарантираха медал от турнира в Германия

Стефани и Габриела Стоеви се класираха за полуфиналите на силния турнир по бадминтон от сериите „World Tour Super 3️0️0️“ в Мюлхайм (Германия), съобщават от федерацията.

Наградният фонд е 210 000 щатски долара. Надпреварата е квалификационен турнир за Олимпийските игри в Париж 2024.

Трикратните европейски шампионки в дисциплината двойки жени и поставени под номер 5️, победиха водачките в схемата Нга Тин Еюн и Пюй Лам Еюн (Хонконг) с 21:17, 21:15 за 44 минути.

Хасковлийките повеждаха в резултата в средата на всеки от геймовете и до края доминираха до спечелването на мача. Така те постигнаха трети пореден успех с нито един загубен гейм и си гарантираха отличие от турнира.

В спор за място на финала сестрите излизат утре срещу представителките на Франция Марго Ламбер и Ане Тран.