Гришо се класира за осминафиналите в Рим

Григор Димитров постигна втора двусетова победа и се класира за осминафиналите на турнира от сериите „Мастърс“ 1000 на клей в италианската столица Рим с награден фонд 9 милиона евро, съобщават от федерацията по тенис.

Поставеният под №8 българин победи със 7:6(3), 6:3 Теренс Атман от Франция, който е №137 в световната ранглиста на АТП. Срещата продължи час и 33 минути.

За място на четвъртфиналите хасковлията ще играе срещу един от американците Себастиан Корда или Тейлър Фриц.

Българинът стъпи накриво още в първия гейм в мача срещу Атман и трябваше да се бори с лека травма в десния глезен до края на мача.

Гришо поведе с пробив в първия сет, но физичското неразположение направи така, че Атман успя да направи рибрейк за 3:3. До края на сета нови пробиви нямаше и се стигна до тайбрек. В него Григор показа по-сериозната си класа и спечели със 7:3 точки.

Димитров проби за 4:2 във втория сет и затвори мача с 6:3.