Свиленград спечели дербито със „Саяна“, Димитровград загуби вкъщи

Футболистите на Свиленград спечелиха регионалното дерби в Трета лига със „Саяна Хасково“.

В среща от втория кръг момчетата не треньора Емил Ангелов се наложиха с 1:0 на стадион „Хасково“, след като първото полувреме завърши без голове. Победното попадение вкара Христо Христов в 80 минута.

Димитровград пък водеше на полувремето срещу гостите от „Марица“ (Пловдив) с 1:0 след попадение на Димитър Алексиев, но след почивката допусна обрат и загуби с 1:2.

Haskovo.info припомня, че в първия кръг и трите отбора от региона инкасираха загуби.

В следващия кръг на 17 август от 18 часа „Саяна Хасково“ гостува на „Атлетик“ (Куклен), Свиленград приема Карнобат, а на 18 август Димитровград гостува на дубъла на „Локомотив“ (Пловдив).