Водещи новиниХасково

Здравкова прие ключа на областната администрация от Атаман, ще работи за решаване на водната криза

Тя се завръща на поста, след като вече беше областен управител в периода 2019 - 2021 г.

Стефка Здравкова прие символично ключа на областната администрация в Хасково от своя предшественик Мехмед Атаман.

Както Haskovo.info писа, Здравкова беше назначена вчера в решение на Министерски съвет. Тя вече беше областен управител от ГЕРБ в периода от 2019 до 2021 г.

Атаман стана областен управител на 28 юни миналата година, като на 23 януари подаден оставка, след призива на лидера на ДПС – Ново начало Делян Пеевски.

Мехмед Атаман поздрави Здравкова и заяви, че тя ще се справи добре на поста заради своята енергичност. „Поех поста на областен управител в много тежко време с пожари, бедствия, ВиК-проблеми, но се справихме добре. Благодаря на колегите от областна администрация за подкрепата и на държавните структури, които също ми помагаха. На вас пожелавам успех и спокойствие, да няма кризисни ситуации и най-важното – политически проблеми“, каза още Атаман.

Областен управителЗдравкова заяви, че предният й мандат е бил изключително динамичен с много пожари и тежка ковид криза, но по нейната оценка тогава са взети най-добрите решения.

„Ще следвам политиката на правителството. Наистина един от най-важните приоритети е решаването на проблема с водната криза, който ескалира през миналата година. И в община Харманли имаше много населени места, които останаха със седмици без вода. Преди да предприемем конкретни действия ще се запозная с всички проекти, по които е работено досега“, посочи новият областен управител.

Тя изрази задоволството си от това, че ще работи със заместник-областния управител Митко Петров, който определи като деен млад човек. Здравкова не се ангажира с прогноза дали от правителството ще назначат и други нейни заместници.

Стефка Здравкова отново ще е областен управител на Хасково

Назначиха Стефка Здравкова за областен управител на Хасково

Областният управител Мехмед Атаман: Приоритети са местният бизнес и инвестициите

Мехмед Атаман подаде оставка след призива на Пеевски

guest
Въведете Вашето име
Въведете своя и-мейл адрес

Haskovo.info не носи отговорност за коментарите. Моля, пишете на кирилица и не използвайте обиди, клевети и лични нападки. Подобни коментари може да бъдат премахнати. Можете да докладвате за неподходящи коментари чрез формата за контакт в сайта.

4 коментара
Най-стари
Най-нови Най-харесвани
Inline Feedbacks
Вижте всички коментари
Agata
Agata
06.02.2025 15:16 15:16

Карикатури!

За контакт
За контакт
06.02.2025 15:18 15:18

Ветеринар ще оправи водната криза, която според управата на града, не съществува! Работа, работаааааа, работаааааааааа…

Махаленец
Махаленец
06.02.2025 16:03 16:03

Тия бастуни трети мандат решават кризата с водата. Стефка иначе е секси мамче.

Agata
Agata
06.02.2025 16:22 16:22
Отговор до  Махаленец

Селска поста отвсякъде, ама щом казваш.

Back to top button