Любопитно

Стихове на д-р Драгомир Мирчев в алманаха „Романтика 2025“

Лирични стихотворения на д-р Драгомир Мирчев от Хасково са публикувани в новия алманах „Романтика 2025“. Премиерата на изданието се състоя в София.

Поетите, включени в сборника, са подбрани на конкурсен принцип. „Страниците са побрали най-добрите думи и най-нежната емоция. В тях ще намериш силата на влюбеното слово на поредица от автори, ще припознаеш себе си в героите и ще вникнеш в кътчетата, дълбоко скрити в душите им“, казват на читателя съставителите.

Д-р Мирчев участва в алманаха с шест стихотворения. „Слава на бог че те има/ в моя храм, приказно тих/ близка, далечна, незрима/, в музика, багри и стих“, пише той в стихотворението „Не ме отминавай, любов“.

Драгомир Мирчев
Снимка: Янко Найденов

Кратки творби на д-р Мирчев са поместени и в поредния том на сборника „Законите на Мърфи в ефир“ за 2025 г., където той е отдавнашен и утвърден автор. Сборникът от афоризми – илюстрация на мъдростта на българина – е културно явление, което заслужава вниманието на четящите и мислещи хора, гласи оценката на изданието.

Очаквам и публикации в новия брой на списание „Матадор“, орган на Съюза на независимите български писатели, каза още хасковският творец.

guest
Въведете Вашето име
Въведете своя и-мейл адрес

Haskovo.info не носи отговорност за коментарите. Моля, пишете на кирилица и не използвайте обиди, клевети и лични нападки. Подобни коментари може да бъдат премахнати. Можете да докладвате за неподходящи коментари чрез формата за контакт в сайта.

0 коментара
Най-стари
Най-нови Най-харесвани
Inline Feedbacks
Вижте всички коментари
Back to top button