ВиК – Хасково ще търси скрити аварии с нова техника
ВиК Хасково вече разполага с нова техника за откриване на скрити аварии. Старите уреди са на повече от 16 години, съобщават от водното дружество.
Представители на фирмата доставчик проведоха обучение на специалистите за работа с акустичен уред за откриване на аварии, интелигентен тресировъчен уред и металотърсач.
Новата апаратура е от ново поколение, позволява локализиране на подземни комуникации в разстояние до 3 метра чрез галванична или индуктивна връзка. Работят с bluetooth връзка, за разлика от старите които са с кабели. Имат много по-добра разделителна способност на подземните линии, и са с възможност за свързване на GPS за точно местоположение на авариите и комуникациите. Освен това разполагат и по-добри филтри на звука.
С новите уреди по-бързо и по-точно ще се установява мястото на аварията. Те позволяват намиране на аварии на всякакъв вид тръби.
Екипът, работещ с тази техника е един от на-добрите в България, носител на няколко национални отличия от състезания за специалисти в тази област.
Какво да търсят скрити аварии като те гейзерите не виждат а се правят на слепи в това корумпирано пенсионерско дружество само се краде и лъже на поразия ВИ К Х-ВО е най некадърното дружество в страната
Да оправят Не скритите….
Тази технология JPS да не би да е GPS ?