Водещи новиниХасково

Оставката на Расоков: подадена и приета

Министърът на вътрешните работа Даниел Митов съобщи, че директорът на ОДМВР – Хасково Иван Расоков е подал поисканата му оставка, която вече е приета.

Той обясни, че оставката е поискана не защото полицията не си е свършила работата, а заради неудачната комуникация на Расоков, която е подвела обществеността и него като министър.

Иначе Митов каза, че полицията си е свършила работата, като е разкрила убийството на 18-годишната Магдалена Русева за 3 дни. Той отчете, че сигналът към МВР е подаден вечерта на 26 април, когато Маги вече е била убита.

Според министъра Расоков се е изказал непремерено или защото е бил недостатъчно информиран или е имал пристрастия към дадена версия.

При реално свършена работа, публичното говорене на Расоков е довело до спекулации и безчинства от страна по неговите думи на политически мародери, които са използвали деца при снощното вандалство срещу сградата на хасковската полиция. Той допълни, че всички съпричастни ще бъдат установени и ще понесат отговорността си.

Очаква се от МВР да съобщят кой ще наследи Иван Расоков на поста.

Вътрешният министър поиска оставката на шефа на хасковската полиция

Протестиращи щурмуваха хасковската полиция – ВИДЕО

guest
Въведете Вашето име
Въведете своя и-мейл адрес

Haskovo.info не носи отговорност за коментарите. Моля, пишете на кирилица и не използвайте обиди, клевети и лични нападки. Подобни коментари може да бъдат премахнати. Можете да докладвате за неподходящи коментари чрез формата за контакт в сайта.

4 коментара
Най-стари
Най-нови Най-харесвани
Inline Feedbacks
Вижте всички коментари
Обикновен служител
Обикновен служител
02.05.2025 16:29 16:29

Господин министъра няма да прочете, но все пак да попитам по-запознатите- Има ли отвличане? Съученици и приятели казали ли са, че е възможно да се укрива(имаше цяла група във фейсбук, където приятелка каза нещо подобно, ако не се лъжа!!?) ??? Кое точно в изказването на вече бившия директор, не беше правилно? Или грешката беше, че най-подробно не обясни всички оперативни действия и способи? Като служител заявявам, че точно този човек не заслужаваше да „изгори“! Жив и здрав да е, че буквално си го даде това здраве в работата!

Иван
Иван
02.05.2025 18:18 18:18

Ако беше жива в бидона и чакаше някой да я спаси ? Пак ли щяхте да сте си свършили добре работата… за три дни ?! Колко хора посрещахте министъра и колко хора я търсихте? Да знаеш къде, кога и с кой е била … и да се оставиш да ви подведе изпечените „служители“ 17 годишен за 3 дни … и това ли е добре свършена работа (чудя се как не е офейкал зад граница, обикновено успяват да ви избягат)? Да говориш и намекваш неверни неща пред министър и журналисти, когато става въпрос за живота на едно дете … и това също ли е добре свършена работа ? …. и не на последно място , да оставиш да разбиват и чупят полицейското управление 20-тина деца … и това ли част от „оперативните“ действия за които не говорите и се брои за добре свършена работа ?

xaxxa
xaxxa
02.05.2025 16:47 16:47

abe da se maha toq na konkursa naznaci samo negovi hora s obshta ocenka 14 imashe momceta kadarni sas bal 40 da se maha pomiar e vzima podkupi s mladen cesana vartqt dalaveri

Майка!
Майка!
02.05.2025 16:53 16:53

Всички корумпирани в държавата ВЪН! Също и тези, които допускат внос и разпространение на наркотични вещества! Нека да се изкорени първопричината за нещастията

Back to top button