Регион

С ритуално къпане изпратиха в пенсия пожарникар с 31 г. служба

С ритуално къпане пожарникарите от Тополовград изпратиха в пенсия колегата си Жеко Жеков след 31 години вярна служба, съобщават от общината.

„Изключително отговорен и компетентен човек. Ветеран на пожарите в общината“, така го описват огнеборците. За тях Жеков не е просто колега – той е институция. През три десетилетия служба няма пожар, на който да не е бил. Винаги първи, винаги на линия – за Жеков това не е било просто професия, а призвание.

Своя безценен опит Жеко Жеков предава на сина си – Никола Жеков, който поема щафетата и достойно следва примера на баща си, вече като огнеборец от новото поколение.

ПожарнаНа специалната церемония гл. инспектор Христофор Марков връчи на Жеков благодарствена грамота, с пожелание: „За здраве и спокойни години, в които пламъците около теб да са само от уважение, топлота и човешка признателност.“

„Жеко, ти не просто угаси пожари – запали спомени. Остави следа. И макар днес да слизаш от автомобила, ти оставаш с нас – завинаги в сърцето на тази служба“, каза служителят Стамо Стамов.

Пожарна

guest
Въведете Вашето име
Въведете своя и-мейл адрес

Haskovo.info не носи отговорност за коментарите. Моля, пишете на кирилица и не използвайте обиди, клевети и лични нападки. Подобни коментари може да бъдат премахнати. Можете да докладвате за неподходящи коментари чрез формата за контакт в сайта.

0 коментара
Най-стари
Най-нови Най-харесвани
Inline Feedbacks
Вижте всички коментари
Back to top button