Регион

Откриха 245 000 контрабандни цигари, скрити в алуминиеви профили и багаж

Част от контрабандата е била между алуминиеви профили, а друга - в личния багаж на пътник в автобус

Близо 245 000 къса контрабандни цигари са задържани при две отделни проверки на Митнически пункт Капитан Андреево, съобщават от Агенция Митници.

Първата пратка е намерена в товарен автомобил, управляван от български гражданин и превозващ декларирани алуминиеви профили от Турция за България. Камионът е насочен за щателна проверка след анализ на риска.

С помощта на рентгенова апаратура митничарите откриват необичайни плътности в товарното помещение. При физическата инспекция сред алуминиевите профили и страничните сандъци на полуремаркето са открити 141 800 къса (7090 кутии) цигари без български акцизен бандерол.

Още 103 000 къса (5150 кутии) цигари са открити в румънски автобус. Те са били скрити в личния багаж на пътник, пътуващ от Турция за Румъния.

От началото на годината до момента митническите служители на „Капитан Андреево“ са задържали близо 26 000 000 къса цигари.

guest
Въведете Вашето име
Въведете своя и-мейл адрес

Haskovo.info не носи отговорност за коментарите. Моля, пишете на кирилица и не използвайте обиди, клевети и лични нападки. Подобни коментари може да бъдат премахнати. Можете да докладвате за неподходящи коментари чрез формата за контакт в сайта.

0 коментара
Най-стари
Най-нови Най-харесвани
Inline Feedbacks
Вижте всички коментари
Back to top button