„Любимец“ продължава да пише история – победи и „Локомотив София“

ИлюстрацияФутболният „Любимец“ продължава да пише история в „А“ група. Днес момчетата на треньора Веселин Великов победиха като домакини тима на „Локомотив София“ с 2:1. Любимчани заслужаваха победата и мачкаха през цялото време своя съперник. Въпреки това първото полувреме завърши без гол.

Втората част започна вихрено за „Любимец“. Тяхната задача бе улеснена след като Александър Бранеков от гостите си изпроси директен червен картон в 48 мин. след много грубо нарушение срещу Колев. Две минути по-късно, след хубава комбинация, Майкъл Тевия откри резултата в полза на „Любимец“. В 55 мин. обаче Маркиньос изравни след неспасяемо изпълнение на пряк свободен удар. От тук до края на двубоя на терена имаше само един отбор – този на домакините.

В 79 мин. от резервната скамейка пък бе изгонен треньорът на „железничарите“ Емил Велев, заради бурно оспорване решение на главния рефер Николай Йорданов. В 83 мин. 1500-те зрители на градския стадион в Любимец бяха хвърлени в екстаз след гола на Мирослав Будинов във вратата на софиянци. До края на срещата не се случи нищо опасно пред двете врати.

С тази победа „Любимец“ събра 6 т. в своя актив от три изиграни срещи. В първия кръг новакът в елита победи като домакин шампионите от „Лудогорец“ (Разград) с 1:0, а във втория кръг загуби трудно като гост на „Нефтохимик“ (Бургас) с 0:1.