224 каратеки от страната мерят сили в „Дружба“

Карате224 каратеки от страната мерят сили днес и утре в хасковската зала „Дружба“, където се провежда Национална купа Хасково за деца и младша възраст.

В силното състезание участват 23 клуба, сред които и хасковските „Аида Нет Вадо Рю“, „Торнадо“ и „Възход“. В първия ден на ката отборно юноши младша от „Аида Нет Вадо Рю“ спечелиха сребърните медали. Александра Андровска пък завоюва два бронзови медала на ката и комите. При родените 2004 г. Стефан Петеларов от „Торнадо“ стана трети на ката, а Нина Тянкова се окичи със среброто също на ката. При набор 2005 Никола Николов от „Възход“ стана пети на ката.

Турнирът бе открит от генералния секретар на Българска национална федерация по карате Георги Ривов и замкмета на Хасково Минко Ангелов.