Резил: „Хасково“ инкасира 4 гола за 12 минути

ФутболФутболният „Хасково“ допусна срамна загуба като домакин в последния 13 кръг от есенния полусезон в „Б“ група.

Момчетата на старши треньора Димчо Ненов бяха разбити от „Банско“ с 1:4. Четирите попадения за гостите паднаха през втората част в рамките само на 12 минути.

Първата част на двубоя вървеше равностойно като постепенно хасковлии взеха инициативата. Така се стина и до гола на Недялко Хубенов в 23 минута. Полувремето завърши при този резултат и нищо не предвещаваше катастрофата за „Хасково“ след почивката.

Банскалии започнаха вихрено и само 9 минути след подновяването на ирата изравниха резултата след гол на Сергей Георгиев. Две минути по-късно дойде и пълният обрат след точен удар на Любослав Войнов. Тук играта на домакините се разцентрова съвсем и те допуснаха трети гол в 65 минута, дело на Мартин Станков. Разгромът оформи само 60 секунди по-късно Атанас Чипилов.

До края на срещата гостите изтърваха поне още 3 чисти положения за гол. Хасковлии пък получиха право да изпълнят дузпа 5 минути преди края на мача, но вратарят на „Банско“ Александър Стоянов спаси шута на Вълчан Чанев.

Така „Хасково“ приключва полусезано на второ място с актив от 23 точки, пред „Калиакра“ с 20 т. и зад „Марек“, който е с 30 т., но играе своята среща утре.