Хасково

4 медала за димитровградската борба от Молдова

Турнир3 златни и 1 бронзов медал спечелиха борците от клуб „Димитровград“ на международния турнир в Молдова.

Състезанието се проведе от 22 до 23 ноември и в него взеха участие 222 борци от 35 клуба от Молдова, Беларус и Украйна. Шампиони в своите категории станаха  Микяй Наим – 54 кг., Веселин Петров – 58 кг. и Велико Великов – 63 кг. Бронзов медал спечели Павел Иванов – 58 кг. Пети остана Иван Янков – 42 кг., а Делчо Нейчев е седми в кат. 50 кг.

Въпреки че участва само с 6 състезатели клуб „Димитровград“ извоюва второ място в отборното класиране след домакините от Комрат и пред отбора на Каменка.