Д-р Драгомир Мирчев със самостоятелна изложба в Кубрат и с нови награди
Д-р Драгомир Мирчев от Хасково подреди самостоятелна изложба от карикатури на 19-ото издание на националния конкурс за хумор и сатира, състояло се през уикенда в Кубрат.
Събитието е организирано от Община Кубрат в партньорство с Българското национално радио, СБХ – секция „Карикатура“, Клуба на хумориста „Жарава“ и местното НЧ „Св. св. Кирил и Методий – 1891“.
Всяка година конкурсът събира автори от различни краища на страната, представили свои текстове и карикатури. Сред призьорите миналата година бе и д-р Мирчев, чиято награда бе представяне на специалната му авторска експозиция. В духа на мотото на събитието „Животът без хумор е като ядене без сол“ творбите поднасят на публиката голяма доза здравословен смях и остър сатиричен поглед към ежедневието на българина.
В знак на благодарност към домакините д-р Мирчев дари на читалищната библиотека свои авторски книги, сред които сатирични сборници, афоризми и текстове с илюстрации, част от десетте му издадени заглавия.
Междувременно община Ардино откупи картина на хасковския творец, която ще бъде изложена в създаващата се нова галерия в родопския град, за което Haskovo.info писа. Три негови акварела са класирани на първо място на международния арт конкурс в Лондон Golden time talent.
От Варна пък пристига лауреатската награда от 6-ия Международен фестивал на изкуствата „Добре дошла, Пролет“ 2026. Там д-р Мирчев се е представил в три вида изкуства. Журито е оценило негова авторска клавирна пиеса и изпълнение, три картини, както и 10-те му авторски книги.






