Хванаха 11 преписвачи на матурата по БЕЛ в хасковска гимназия
11 преписвачи са заловени на днешната задължителна матура по български език и литература в Хасковска област, съобщиха за Haskovo.info от Регионалното управление на образованието.
Всички те са хванати в Езиковата гимназия „Проф. д-р Асен Златаров“ и са от различни училища в Хасково. Установени са благодарение на видеонаблюдението и действията на ръководството на гимназията и полицията.
По зрелостниците имало „бръмбари“ – слушалки. Предполага се, че през тях са им диктували верните отговори. След като са заловени изпитните работи на младежите са анулирани. Те ще могат да се явят на лятната изпитна сесия през август.
За случая е уведомено Министерството на образованието и науката.
През последните години в региона не са залавяни толкова много зрелостници в опит да преписват на матурите.
Както Haskovo.info писа, на матурата в региона се явиха 1 412 зрелостници, като 67 пропуснаха задължителния изпит.
1 412 абитуриенти се явиха на матурата по БЕЛ в Хасковска област









