В здрав мач хасковлийки биха „Берое“ и в Стара Загора

Баскетбол, архивВ оспорван мач баскетболистките на „Хасково 2012“ победиха в 10-я кръг на Националната лига „Берое“ в Стара Загора с 75:70.

Момичетата на старши треньора Елена Станкова успяха да пречупят заралийки в края на срещата. Двубоят бе много равностоен като първото полувреме завърши 41:40 в полза на „Берое“. След почивката играта отново бе равностойна като след третата част домакините добавиха още 1 точка към преднината си. Хасковлийки обаче се развихриха в края и успяха да стигнат до поредната си победа срещу „Берое“. Биджони Рийвс вкара 23 точки и подаде 6 асистенции, а Кения Макбий добави 21 точки и 9 борби. Първата среща през сезона в зала „Дружба“ отново завърши с победа за „Хасково“ – 81:72.

На 18 декември от 18 часа в последната си среща преди празниците „Хасково“ приема „Нефтохимик“ (Бургас).