Извадиха 398 златни накита от тайник на автобус – ВИДЕО
717,50 грама златни накити на стойност 75 337,50 евро са открити в тайник на автобус, влизащ в страната от Турция през ГКПП „Капитан Андреево“, съобщават от Агенция „Митници“.
Случаят е от 10 юли вечерта. Автобусът пътувал от Турция за Косово. В зоната на митническия контрол шофьорът, стюардът и пътниците са заявили, че не пренасят акцизни стоки, стоки с търговски характер, изделия от благородни метали или парични средства, подлежащи на забрани и ограничения при внос.
Превозното средство е селектирано за щателна митническа проверка, при която се установява, че има манипулация на капака на двигателя – във въздуховода е установен специално изграден тайник.
От укритието са извадени 6 полиетиленови пакета с бижутерски изделия от жълт метал. Извършената експертиза от вещо лице установява, че пакетите съдържат 717,50 грама изделия от 14-каратово злато – проба 585. Задържани са 398 златни накити – пръстени, гривни и синджири на стойност 75 337,50 евро.
Установено е, че накитите са на стюарда на автобуса, който е турски гражданин.
По разпореждане на Окръжна прокуратура – Хасково на 53-годишния мъж е повдигнато обвинение, а спрямо него е взета мярка за неотклонение „гаранция“ в размер на 2 000 евро, както и забрана за напускане на страната, освен с разрешение на държавното обвинение. Документът му за задгранично пътуване е временно отнет.






